Joanna Rekies – Nurzyńska

Joanna Rekies – Nurzyńska

Adwokat

Wiedza

W 2014 r. ukończyła wyższe studia prawnicze na Uniwersytecie Śląskim. W latach 2015 – 2017 odbywała aplikację adwokacką w Krakowskiej Izbie Adwokackiej, zakończoną złożeniem egzaminu zawodowego w 2018 r. Od 2019 r. świadczy pomoc prawną jako adwokat.

Doświadczenie

Od 2013 r. współpracowała z kancelariami adwokackimi i patentowymi oraz międzynarodowymi instytucjami finansowymi. Jest laureatką I edycji projektu Liderzy Ochrony Zdrowia prowadzonego przez Fundację im. Lesława A. Pagi w Warszawie oraz autorką publikacji z zakresu IP i TMT. W naszej kancelarii od 2019 r. zapewnia bieżącą obsługę prawną spółek z branży motoryzacyjnej i wynajmu samochodów (w tym car-sharing) oraz branży informatycznej, także w aspektach e-commerce. Specjalizuje się w obsłudze prawnej z zakresu praw własności intelektualnej, także na drodze sądowej. Posiada doświadczenie w tematyce umów autorsko-prawnych z branży IT. Doradza Klientom w przedmiocie projektowania kampanii marketingowych oraz aspektów reklamy przedsiębiorstwa zgodnej z prawem. Reprezentuje Klientów w postępowaniach cywilnych, głównie w sporach dotyczących praw konsumentów i wykonania umów charakterystycznych na rynku automotive. Zajmuje się problematyką ochrony danych osobowych, także w ramach grup kapitałowych. W kręgu jej zainteresowań pozostaje prawo nowych technologii. Posługuje się językiem angielskim (w tym terminologią prawniczą) oraz językiem niemieckim.

Wpisy autora

15 grudnia 2022   | Joanna Rekies – Nurzyńska Inne

Transfer danych do USA – czy czekają nas zmiany?

Transfer danych osobowych do USA od kilku lat spędza sen z powiek specjalistom od ochrony danych. Wyrok w sprawie Schrems II zatrząsł podstawami transatlantyckiego przesyłania danych, unieważniając w 2020 r. decyzję Komisji Europejskiej 2016/1250, a w konsekwencji także podważając unijno-amerykański program Privacy Shield (Tarcza Prywatności). UE i USA rozpoczęły wspólnie rozmowy nad uchwaleniem nowej decyzji […]

Nasz zespół

Skontaktuj się z nami

Imię i nazwisko *imię i nazwisko są wymagane
Email *email jest wymagany
*treść zapytania jest wymagana
Zasady przetwarzania danych osobowych wskazane są w "Polityce Prywatnosci"
Skontaktuj się z nami