Obsługa branży motoryzacyjnej

Nasza kancelaria od początku swojej działalności jest związana z szeroko rozumianą branżą motoryzacyjną. Dzięki współpracy z przedsiębiorstwami z tego sektora zdobyliśmy bogate doświadczenie, przejawiające się wysokim poziomem znajomości tematyki motoryzacyjnej i mechanizmów biznesowych, występujących w tej branży.

Nasi prawnicy na co dzień świadczą usługi prawne na rzecz wiodących przedsiębiorstw z branży motoryzacyjnej, w tym dla największych w Polsce grup dealerów samochodowych. Codziennie obsługujemy autoryzowanych dealerów oraz stacje obsługi kilkunastu marek samochodowych.

Ponadto, prowadzimy doradztwo prawne dla sektora wynajmu samochodów – odpowiadamy m.in. za kwestie prawne związane z największą w Polsce wypożyczalnią pojazdów mechanicznych.

Wspieramy Klientów w ramach innowacyjnych projektów branżowych, np. dotyczących elektromobilności i carsharingu. Uczestniczyliśmy we wprowadzeniu na rodzimy rynek usługi wynajmu samochodu „na minuty”, prowadząc obsługę prawną pomysłodawcy i największego dostawcy carsharingu w kraju. Nasi prawnicy służyli swoim doświadczeniem także podczas procesu elektryfikacji floty carsharingowej na rynku warszawskim.

Skontaktuj się
Obsługa branży motoryzacyjnej
Oferujemy pomoc w zakresie

Oferujemy pomoc w zakresie

● analizy, opiniowania i sporządzania umów z zakresu bieżącej działalności przedsiębiorstw motoryzacyjnych,

● przygotowywania dokumentacji dla dealerów i autoryzowanych stacji obsługi, w tym wzorów umów sprzedaży, zleceń napraw gwarancyjnych, dokumentacji związanej z naprawami bezgotówkowymi,

● przygotowywania umów i regulaminów najmu pojazdów, dokumentacji związanej z najmem w ramach assistance oraz z OC sprawcy,

● obsługi postępowań reklamacyjnych na etapie przedsądowym i sądowym,

● wsparcia w sprawnym przeprowadzeniu transakcji buy-back i sprzedaży flotowej,

● zastępstwa procesowego przed sądami we wszelkich sporach związanych z działalnością dealerów, w tym w zakresie roszczeń z zakresu rękojmi za wady rzeczy sprzedanej, sporów z ubezpieczycielami i firmami CFM,

● sporządzania regulaminów świadczenia usług oraz regulaminów konkursów i promocji,

● analizy, opiniowania i sporządzania umów z zakresu bieżącej działalności przedsiębiorstw motoryzacyjnych z uwzględnieniem,

● doradztwa z zakresu ochrony marki i praw własności intelektualnej oraz prawa konkurencji i ochrony konsumentów,

● prowadzenia korespondencji z organami administracji państwowej, w tym z Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumentów,

● zapewnienia zgodności działalności przedsiębiorstwa z aktualnymi przepisami prawa (compliance, AML),

Ponadto, prowadzimy obsługę Klientów indywidualnych, świadcząc kompleksową pomoc prawną w zakresie skutecznego przeprowadzenia transakcji sprzedaży i zakupu samochodu w ramach różnych form jej finansowania oraz reprezentujemy Klientów w sporach związanych z wadami pojazdów na etapie przedsądowym oraz świadczymy zastępstwo procesowe.

ikonka

Skontaktuj się z nami

Współpraca zaczyna się od kontaktu

ikonka telefonu

Zadzwoń pod numer
+48 12 617 60 20

Czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-17:00

Marcin Wolski – partner

Marcin Wolski – partner

Adwokat

Wiedza

Ukończył wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. W latach 2006-2010 odbył aplikację w Okręgowej Radzie Adwokackiej w Krakowie i został wpisany na listę adwokatów prowadzoną przez Okręgową Radę Adwokacką w Krakowie.

Doświadczenie

W 2006 r. rozpoczął współpracę z kancelarią Adwokaci Cichy Chudoba Marasek Zybura sp. p. Do naszego zespołu dołączył w 2007 r. Specjalizuje się w obsłudze prawnej podmiotów z branży motoryzacyjnej oraz podmiotów prowadzących działalność w zakresie wynajmu pojazdów.

Profesjonalizm

Marcin Wolski specjalizuje się głównie w sporach z konsumentami w zakresie wad pojazdów. Ponadto reprezentuje Klientów kancelarii w sporach z konsumentami w zakresie stosowania niedozwolonych klauzul umownych. W kręgu jego zainteresowań pozostaje jest także prawo Internetu oraz zagadnienia związane z prawem upadłościowym i naprawczym.

Skontaktuj się z nami

Imię i nazwisko *imię i nazwisko są wymagane
Email *email jest wymagany
*treść zapytania jest wymagana
Zasady przetwarzania danych osobowych wskazane są w "Polityce Prywatnosci"
Skontaktuj się z nami