Ludwika Sosnowska

Ludwika Sosnowska

Radca prawny

Wiedza

Absolwentka studiów prawniczych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Szkoły Prawa Francuskiego współorganizowanej przez Uniwersytet w Orleanie. Ukończyła studia podyplomowe z prawa bankowego. W 2014 r. zdała egzamin radcowski w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Krakowie.

Doświadczenie

Od początku kariery zawodowej zajmuje się świadczeniem pomocy prawnej na rzecz przedsiębiorców w zakresie umów, kwestii korporacyjnych oraz procesach inwestycyjnych i M&A.

Współpracowała z wiodącymi krakowskimi kancelariami, ale jednocześnie posiada wieloletnie doświadczenie jako prawnik wewnętrzny w towarzystwie funduszy inwestycyjnych oraz w spółkach należących do grup kapitałowych działających w branży deweloperskiej i finansowej.

Zajmowała się wprowadzaniem spółek na giełdę jako doradca prawny przy IPO oraz autoryzowany doradca NewConnect.

Współpracowała z funduszami VC, ASI, akceleratorami oraz startupami uczestnicząc w procesach tworzenia spółek, pozyskiwania inwestorów oraz finansowania, także w drodze emisji papierów wartościowych, w tym obligacji wprowadzanych do obrotu na Catalyst.

Posługuje się językiem angielskim oraz francuskim.

Wpisy autora

15 lutego 2023   | Ludwika Sosnowska

Nowe obowiązki zarządu przy podejmowaniu decyzji

Nowelizacja kodeksu spółek handlowych, która weszła w życie 13 października 2022 r., wprowadziła wiele zmian mających praktyczny wpływ na funkcjonowanie zarządów spółek, m.in. w zakresie nałożenia na nich nowych obowiązków. W ich wyniku spółki musiały zmienić sposób organizacji pracy swoich zarządów. Na tle nowelizacji przepisów wyklarowały się nowe reguły odpowiedzialności, które są oparte na dwóch […]

Nasz zespół

Skontaktuj się z nami

Imię i nazwisko *imię i nazwisko są wymagane
Email *email jest wymagany
*treść zapytania jest wymagana
Zasady przetwarzania danych osobowych wskazane są w "Polityce Prywatnosci"
Skontaktuj się z nami