osoba

adwokat

 

Ukończyła wyższe studia prawnicze na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach w 2014 r. W latach 2015 – 2017 odbywała aplikację adwokacką w Krakowskiej Izbie Adwokackiej, zakończoną złożeniem w 2018 r. egzaminu zawodowego. Od 2019 r. świadczy pomoc prawną jako adwokat.

Zdobywała doświadczenie zawodowe od 2013 roku współpracując z kancelariami adwokackimi i patentowymi oraz międzynarodowymi instytucjami finansowymi. Laureatka I edycji projektu Liderzy ochrony zdrowia prowadzonego przez Fundację im. L. A. Pagi w Warszawie. Autorka publikacji z zakresu IP, TMT i prawa farmaceutycznego.

Z Kancelarią współpracuje od 2019 r., zapewniając bieżącą obsługę prawną spółek z branży motoryzacyjnej i wynajmu samochodów oraz branży informatycznej.

Specjalizuje się w prawie gospodarczym, w tym w sporządzaniu i opiniowaniu kontraktów handlowych, również w wersji angielskojęzycznej. W ramach swojej działalności zajmuje się zagadnieniami naruszeń z zakresu prawa konkurencji, praw konsumentów i praw własności intelektualnej. Legitymuje się doświadczeniem w tematyce umów autorsko-prawnych z branży IT. Reprezentuje Klientów zarówno w postępowaniach cywilnych, jak i w procesach karnych, zwłaszcza z zakresu przestępstw gospodarczych (tzw. white collar crimes).

W kręgu jej zainteresowań pozostaje: prawo nowych technologii i IT, prawo karne skarbowe.

Posługuje się językiem angielskim, w tym terminologią prawniczą.